Londýn

Přestože má Londýn reputaci jednoho z nejdražších měst na světě, toto velkoměsto by měl každý alespoň jednou za život navštívit. Určitě se zde nebudete nudit, neboť se tu pořád něco děje. Tato metropole je světovým obchodním a finančním centrem, kromě toho má ale také světový vliv v umění, módě, vzdělání nebo politice. Londýn zkrátka nabízí pro každého něco!

 

Edinburgh

Skotské hlavní město vás okouzlí svým půvabem nejen kvůli tomu, že se rozprostírá na kopcích na pobřeží moře, ale i proto, že je zde vkusně skloubené historické a tradiční staré město s obchody, bary a restauracemi nového města. Návštěva Edinburghu je doporučována hlavně během měsíce srpna, kdy se zde odehrává vyhlášený festival Fringe.

Oxford

Oxford je jedno z nejznámějších univerzitních měst na světě a ročně přiláká více než 9 milionů turistů, kteří si prohlídnou zdejší vyhlášenou univerzitu, navštíví tradiční zaprášené knihkupectví nebo historický trh nebo si vyjedou na pramici na řeku. Do Oxfordu také každé léto zavítá spousta studentů na jazykove pobyty. Pokud jste milovníkem historie, budete díky skvostné oxfordské architektuře a nejstarší univerzitě v anglofonní zemi v sedmém nebi.

York

Návštěva tohoto města na severu Anglie je jako kdybyste cestovali zpět v čase. Ač v Yorku najdete restaurace, bary, obchody, divadla i kina jako v každém jiném moderním městě, v historickém centru vás jistě ohromí úzké dlážděné uličky, malebné čajovny a podzemní sklípky.

Manchester

Manchester, město považované za hlavní město severní Anglie, je jedno z největších, ale i nejživějších měst Anglie. Každý den se zde děje něco jiného. Určitě si užijete zdejších muzeí, koncertů a dalších kulturních akcí a večer pak můžete navštívit jeden z mnoha barů, díky kterým získal Manchester i reputaci města se skvělým nočním životem. Manchester je také jedním z nejoblíbenějších měst na kurzy angličtiny v Anglii.

Bristol

Bristol je jedno z nejatraktivnějších měst Anglie, jelikož se zde spojuje pokrok s tradicí a historií, moderní architektura s tou klasickou a zároveň je zde celkem velká studentská populace, díky které toto město stále žije. Během vaší návštěvy se můžete vypravit na výlet lodí, prozkoumat nezávislé obchody nebo navštívit místní přístav symbolizující novou epochu.

Cardiff

Velšské hlavní město se rozkládá kolem hradu posazeného v centru starého města s viktoriánskými ulicemi a nejstarší pasáží Royal Arcade z roku 1856. Jižně od historického centra pak najdete přístavní čtvrť a nedelko od ní se nachází i Millennium Stadium, kde se odehrává spousta sportovních i kulturních akcí. Pokud chcete raději strávit den na malebných plážích, vydejte se směrem k pohoří Brecon Beacons.

Brighton

Brighton je mladé, dynamické a liberální město s jedinečnou studentskou a multikulturní atmosférou, navíc sem v létě zavítá nemalý počet studentů na jazykové kurzy. Brighton je domovem jedné z nejoblíbenějších britských pláží, kde si přes den můžete užívat pohodu a mořský vzduch. Také zde můžete navštívit půl kilometru dlouhé molo do moře s atrakcemi, ochutnat fish and chips nebo se vydat na nákupy do úzkých uliček, tzv. Lanes, kde se nachází spousta nezávislých obchodů. V Brightonu to žije i v noci, sídlí zde totiž více než 300 hospod a barů a zdejší kluby se pyšní vyhlášenou hudební scénou.

 

Liverpool

Město Liverpool si vysloužilo reputaci hlavního města kultury, a to díky tomu, že zde najdete ukázku současného umění v galerii Tate Liverpool, špičkovou klasickou hudbu ve Philharmonic Hall nebo to můžete roztančit na vyhlášeném festivalu Creamfields. Toto město také proslavila báječná skupina Beatles, kterou si můžete připomenout například návštěvou klubu Cavern nebo pokud strávite noc v hotelu Hard Days Night.

Glasgow

Město Glasgow sice vyrostlo jako průmyslové centrum a kdysi mu bylo přezdíváno “černá díra Evropy“, v roce 1999 ale dostalo titul “město architektury a designu“. Zdejší viktoriánské budovy jsou totiž z červeného pískovce a skvěle kontrastují s věžemi chrámů v italském stylu. Glasgow nabízí nejen skvělé kulturní vyžití, ale i příležitosti k nakupování.


Komentáře

10 nejzajímavějších měst Velké Británie — 2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit vypršel. Prosím dejte obnovit.