Dovolená na Lipně slibuje aktivní odpočinek pro celou rodinu. A to nejen v létě, ale po celý rok. Tato oblast je velmi vyhledávaná, a není divu. Nabízí koupání, výlety, sportovní vyžití, možnosti letních i zimních aktivit. Navíc je tu mnoho možností, kde se ubytovat. Zkrátka nudit se zde nikdy nebudete. Vydat se tu můžete na víkend nebo na celou dovolenou.

Oblíbeným místem, kde si užijete zábavu a můžete se tu i ubytovat, je rekreační park Landal Marina Lipno s apartmány a bungalovy. Penzionů a hotelů, nabízejících více i méně luxusní ubytování je na břehu Lipenského jezera mnoho. Oblíbenou lokalitou je Černá v Pošumaví nebo Frymburk. K výhodnému ubytování a pobytu můžete využít rozmanité slevy Lipno, které se nabízejí po celý rok.

Rozloha Lipenska a jeho poloha nabízí možnosti nejen aktivit, ale i relaxace. Sportovní atrakce, kulturní a sportovní festivaly, Národní park Šumava, to vše sem láká lidi z celé Evropy. Za návštěvu určitě stojí i nedaleký Český Krumlov, památka UNESCO. Největším lákadlem je v posledních letech v této lokalitě Stezka korunami stromů Lipno. Ta funguje od roku 2012 a nabízí jedinečný výhled na Šumavu a okolí. Po cestě jsou i didaktické interaktivní zastávky, zábavné atrakce pro děti a samozřejmě krásné vyhlídky. Stezka je dlouhá 675 metrů a stoupá až do výšky 40 metrů. Z vyhlídkové věže je posléze možno sjet dolů po nejdelším suchém tobogánu České republiky. Výbornou zprávou je, že stezka je v celé své délce bezbariérová, vhodná je tedy téměř pro kohokoliv.

Co vše můžete na Lipně dělat? Samozřejmě hlavním lákadlem je jezero samotné, které nabízí vyžití v podobě koupání a vodních sportů. Jsou zde klidná zákoutí i turisticky atraktivní místa. V okolí Lipna jsou venkovní i bazény a aquaparky, nechybí bohaté možnosti wellness. Zapůjčit si můžete elektrokola, koloběžky, člunky, skákací boty, šlapadla nebo kajaky. Šumava a Lipensko nabízí desítky kilometrů cyklotras, nechybí stezky pro in-line brusle. Velkým lákadlem je bobová dráha, lanové parky a samozřejmě Stezka v korunách stromů, která na Lipno láká návštěvníky z celé republiky i zahraničí. V zimě si užijete bruslení, pokud jezero dostatečně zamrzne, běžkování a lyžování. A samozřejmě po celý rok můžete vybírat z mnoha výborných restaurací. Jde o ideální rodinnou dovolenou, vydat se zde můžete i v páru nebo se skupinou přátel. Výjimkou zde nejsou ani firemní akce.


Komentáře

Na Lipně nuda nehrozí. V okolí jezera se zabavíte v létě i v zimě. — Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit vypršel. Prosím dejte obnovit.